بسم تعالی

قوانین و جزئیات Calibration Battle 2022

در راستای تعالی و رشد هر چه بیشتر و تعامل بیشتر و سازنده تر با مستعدین و منابع انسانی و در واقع سرمایه اصلی صنعت قهوه ایران عزیزمان بر آنیم تا شرایطی یکسان و استاندارد و برنامه ریزی شده در راستای ایجاد حس رقابت سالم و همچنین چالش برانگیز و نیز جهت ایجاد بسترهایی سازنده جهت هم افزایی وتعامل علم و تجربه فی مابین اساتید و پیشروان تخصصی صنعت قهوه و علاقه مندان و سرمایه انسانی صنعت سلسله رقابت هایی رابا تاکید بر اساس و اصول اولیه برابری و شفافیت طراحی، تدوین و اجرا نماییم.

در این سری از رقابت ها علاوه بر ایجاد یک فضایی رقابتی در حال تدارک و برنامه ریزی یک رخداد آموزشی در انتهای رقابت ها هستیم تا آورده ای بیش از صرفا یک فضای رقابتی برای شرکت کنندگان عزیز را با استفاده از علم و تجربه اساتید گرانقدر صنعت قهوه کشور عزیزمان ایران فراهم آوریم.

در روند این سری از رقابت های Champions Battle که بصورت تک حذفی برگزار خواهد شد،
در مرحله مقدماتی شرکت کنندگان عزیز رقابت خود را به صورت مکتوب و به وسیله ی یک آزمون کتبی چهارگزینه ای آغاز خواهند کرد و ۳۲ نفر به مرحله بعد راه خواهند یافت.

در مراحل بعد شرکت کنندگان عزیز اطلاعی از نوع قهوه نداشته و در زمان استیج قهوه مورد نظر در دسترس ایشان قرار خواهد گرفت.

شرکت کنندگان عزیز در هر مرحله با قهوه ی منحصر به فرد مرحله مورد نظر به رقابت خواهند پرداخت.

در روند مسابقه ؛2شرکت کننده در مدت زمان ۱۲ دقیقه باید قهوه ی ارائه شده را در بهترین حالت ممکن عصاره گیری کنند.

داوری Calibration Battle :
تیم داوری متشکل از تیم داوری سنسوری، تیم داوری تکنیکال و سرداور مسابقات خواهد بود.

در این بتل نیز مطابق با استاندارد های داوری عادلانه،داوران سنسوری و تکنیکال هر استیج بصورت قرعه کشی روی استیج خواهند بود.

تیم داوران سنسوری هر استیج طبق قوانین چمپیونز بتل قبل از سرو قهوه ها روی استیج حضور نخواهند داشت.

رای دهی و انتخاب شرکت کننده برگزیده :
۴داور سنسوری یا ارزیابی چشایی قهوه برای هر استیج (2داور برای هر شکرت کننده)
و ۲داور تکنیکال (1داور برای هر شرکت کننده) در هر استیج به قضاوت خواهند پرداخت.

مجموع امتیاز اسکورشیت سنسوری و تکنیکال هر شرکت کننده امتیاز نهایی شرکت کننده در نظر گرفته خواهد شد و شرکت کننده با امتیاز بالاتر در انتهای استیج به مرحله بعدی راه خواهد یافت.

تجهیزات استیج بتل ۲هفته مانده به تاریخ برگزاری معرفی خواهد شد

طبق قوانین اعلام شده از سمت برگزار کننده؛شرکت کننده موظف است با در اختیار داشتن ۲۵۰ گرم قهوه در انتهای ۱۲ دقیقه عصاره گیری مورد نظر خود برای قضاوت داوران را آماده و سرو کند.
تیم داوران سنسوری در انتهای ۱۲ دقیقه به صورت خودکار در استیج حضور خواهند یافت و برنامه ریزی زمانی استیج به عهده شرکت کننده میباشد.

در هر مرحله اگر نیاز به قرعه کشی و انتخاب تعدادی از شرکت کنندگان باشد،طبق قوانین عادلانه؛بین تمام شرکت کنندگانی که حذف شده اند کسانی که امتیاز اسکورشیت بالاتری داشته باشند به مرحله بعدی اضافه خواهند شد.

با توجه به تاکید اساسی برگزاری این مسابقات برای انتخاب داوران استیج به وسیله ی قرعه کشی بدیهیست روند داوری مسابقات کمی چالش برانگیز و برای داوران و اساتید گرانقدرمان اندکی سخت و فشرده تر خواهد بود و پیشاپیش ضمن تشکر و قدردانی از صبر و شکیبایی اساتید و داوران گرانقدر، قدردان زحمات و تلاش های بیدریغشان خواهیم بود.

شرکت کننده تنها در صورت اور تایم شدن از روند مسابقه حذف خواهد شد.

چارت عصاره گیری استاندارد و همچنین جزئیات دقیق تر قوانین مربوط به این رقابت ها و همچنین ابزار آلات استاندارد برای استفاده در استیج متعاقبا بعد از پروسه ثبت نام در گروه شرکت کنندگان اعلام خواهد شد.

*در انتهای مسابقه و در روز آخر یک ورکشاپ رایگان در حوزه کالیبریشن و عصاره گیری توسط تیم داوران این دوره از رقابت های چمپیونز بتل برای تمام شرکت کنندگان ( ۶۴ نفر ) برگزار خواهد شد.

*اسکان شرکت کنندگان غیر بومی برای تمرکز و آرامش بیشتر مادامی که از روند مسابقات حذف نشده اند به عهده تیم برگزاری خواهد بود.

فرم ثبت نام در Calibration Battle 2022

فرم ثبت نام در Calibration Battle 2022

مرحله 1 از 2

اطلاعات شخصی شما

اطلاعات شخصی
تاریخ تولد
در صورت وجود نام کاربری در سایت وارد کنید
به بالا بروید